Bliv sponsor

24 timers cykelløb for Alle Danmarks Hjerter (også dit)

24-25 august 2024 lægger Flyvestation Værløse asfalt til et 24 timers cykelløb til fordel for Hjerteforeningen. Du har mulighed for at støtte en specifik rytter – eller Hjertetouren generelt.

Hos Wexøe elsker vi at finde mennesker der brænder for en sag og som er villige til at bruge deres tid og kræfter på at hjælpe andre til et bedre liv. Denne gang har Mogens Brusgaard fundet ildsjælen Thomas Christensen-Degn på en nedlagt flyveplads lidt uden for København. Se med og find ud af hvad han laver der.

Hjertetouren giver til hjertet

Hjertetouren er en frivillig forening etableret med det formål at indsamle penge til at understøtte Hjerteforeningens og Børnehjertefondens kamp for det hjerte, der slår i os alle.

Siden sin start i 2015 har Hjertetouren sammen med vores sponsorer og private bidragsydere doneret 2.129.971 kr. til Hjerteforeningen.